Opieka nad grobami

Coraz częściej znajdujemy się w sytuacji, gdy miejsce spoczynku bliskich zmarłych znajduje się kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania – przez to nie mamy możliwości zadbać o regularne sprzątanie grobów. Przy tak dużej odległości cmentarz odwiedzamy przeważnie raz do roku, najczęściej w okolicy dnia Wszystkich Świętych, kiedy to urządzamy generalne porządki wokół nagrobków. Zdarza się jednak, że nawet ta coroczna wizyta nie jest możliwa, gdy najbliższa rodzina żyje np. na innym kontynencie. Sprzątanie grobów jest mimo wszystko konieczne –aby pomnik był zachowany jak najdłużej w dobrym stanie.

sprzątanie grobów wrocław

Gdy jesteśmy w takiej sytuacji, warto pomyśleć o wynajęciu specjalnej firmy lub zakładu pogrzebowego, aby przez resztę roku sprawował nadzór nad pomnikiem lub chociaż zlecić sprzątanie grobów jednorazowo, na przykład przed dniem Wszystkich Świętych. Jeśli miejscem pochówku naszych bliskich jest Wrocław (lub jego okolice, np. Kąty Wrocławskie) zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Styks. Oferujemy zarówno jednorazowe sprzątanie grobów, jak również stałą usługę opieki nad grobami.

mycie nagrobka, sprzątanie, odśnieżanie czy usuwanie zbędnej roślinności. Zakład pogrzebowy często oferuje także renowację pomnika i usługi kamieniarskie.

Zlecenie takich usług nie jest wielkim kosztem, a często może uchronić pomnik przed zapadnięciem lub znacznym zaniedbaniem. Dzięki temu nie tylko nie będzie powodu do zamartwiania się o stan grobu, lecz również zyskamy pewność, że pomnik jest w dobrych rękach, gdy sami z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie o niego zadbać. Warto zlecić sprzątanie grobów firmie takiej jak nasza – o ogromnej renomie i wieloletnim doświadczeniu.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook