Wybór trumny – jak uczynić go prostszym?

Wybór trumny nie jest obowiązkiem szczególnie przyjemnym, jednak w przypadku tradycyjnego pochówku jest to konieczność. Zróżnicowanie cen i modeli jest ogromne, warto więc poznać choć podstawowe możliwości wyboru.

Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, należy sobie najpierw uzmysłowić to, czy wystarczająca będzie trumna standardowa, czy też musi spełniać jakieś specjalne wymogi.

Bywa bowiem, że potrzebna jest konkretna trumna, która będzie wykonana na specjalne zamówienie np.
– ze względu na wiek,
– ze względu na wzrost,
– ze względu na wagę,
– do transportu międzynarodowego,
– do kremacji,
– do ekshumacji.
W takim wypadku możliwości wyboru wynikają bezpośrednio z zaistniałych okoliczności i te trzeba po prostu ze specjalistami indywidualnie ustalić.

Zazwyczaj najlepiej jest udać się bezpośrednio do polecanego zakładu, świadczącego kompleksowe usługi pogrzebowe. Tam zostaniemy zapoznani z ofertą dostępnych modeli. Fachowa obsługa z pewnością ułatwi wybór trumny, tak, by była odpowiednia zarówno pod względem jakości jak i ceny. Należy rozważyć to, czy istotne są dla  nas zdobienia i efektowne dodatki, czy też wolimy postawić na prostotę i klasykę. Rynek funeralny oferuje bardzo różnorodne modele trumien, zarówno pod względem wzornictwa, jak i ceny. Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie, dopasowane do oczekiwań i kieszeni każdego ze zleceniodawców.

Trumny standardowe mogą mieć wykonanie w stylu zarówno klasycznym jak i ekskluzywnym, a ich wystrój może być bardzo zróżnicowany. Zwykle oferowane trumny są wykonane z drewna litego, liściastego lub iglastego (dąb, topola, świerk, sosna). Dostępne wzornictwo jest niezwykle bogate – zarówno nowoczesne zdobienia jak i wzory tradycyjne. Do wyboru jest często nawet  kilkadziesiąt rodzajów trumien o różnych kształtach, kolorach oraz o różnej technice nakładania lakierów (mat, półmat, połysk, wysoki połysk).

Jeśli krajowi producenci nie spełniają naszych oczekiwań, zawsze istnieje możliwość skorzystania z wyrobów importowanych. Dużym uznaniem i popularnością cieszą się  wyroby z drewna paulowni. Jest to niedrogi i solidny surowiec, pochodzący z drzew azjatyckich. Jego zaletą jest to, ze łączy w sobie zarówno lekkość materiału jak i wyjątkową odporność. Wybór zależy od konkretnego gustu i zasobności portfela. Coraz więcej osób rezygnuje z drogich zdobień, uznając to za zbędny wydatek. Liczy się przecież pamięć, nie zaś pośmiertny przepych.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook