Nekrolog Philip Seymour Hoffman – Zmarł 2 lutego 2014

2 lutego 2014 roku odszedł Philip Seymour Hoffman, wybitny aktor oraz reżyser filmowy. Hoffman, choć był niekwestionowaną gwiazdą, nie pojawiał się na łamach brukowców. Od końca lat dziewięćdziesiątych żył w związku z projektantką kostiumów Mimi O’Donnell i trójką dzieci. Po śmierci, która dla fanów z całego świata oraz licznych kolegów z branży filmowej była prawdziwym szokiem, we wspomnieniach o aktorze pojawiały się zwykle takie określenia jak „sumienny”, „pracowity”, „bardzo skromny”.

Philip Seymour Hoffman urodził się 23 lipca 1967 w Fairport, w stanie Nowy Jork. Na New York University ukończył studia aktorskie w roku 1989. Wkrótce zaczął grać w filmach, pierwszą rolę zagrał w roku 1991 w „Szulerze”. Przełomem w karierze aktora był jednak słynny film „Zapach kobiety”, w którym Philip Seymour Hoffman zagrał u boku Ala Pacino. Tak zaczęła się jego wielka kariera filmowa. Kolejne lata zaowocowały współpracą z wieloma powszechnie cenionymi reżyserami. Na swoim koncie aktor ma role w filmach takich sław, jak: Anthony Minghella, Cameron Crowe, Spike Lee oraz Paul Thomas Anderson.

Bardzo ważna dla późniejszej kariery aktorskiej Hoffmana była rola Trumana Capote’a w filmie biograficznym „Capote” z 2005, za którą zresztą otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym także Oscara za najlepszą główną rolę męską. Kolejnymi ważnymi filmami, w których zagrał Philip Seymour Hoffman, były takie tytuły, jak: „Wątpliwość”, Wojna Charliego Wilsona” oraz „Mistrz”. Za każdą z tych ról aktor otrzymał nominację do Złotego Globu oraz Oscara. Młodszemu pokoleniu kinomanów Philip Seymour Hoffman znany był doskonale z roli Plutarcha Heavensbee w „Igrzyskach Śmierci”.

Warto podkreślić, że aktor był aktywny także na deskach teatru. Na Broadwayu zresztą nie tylko występował jako aktor, ale także próbował swoich sił jako reżyser sztuk teatralnych. Za swoje kreacje teatralne otrzymał dwa razy nominacje do nagrody Tony dla najlepszego aktora w roku 2000 oraz 2003. W 2010 roku wyreżyserował film „Jack uczy się pływać”.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook