Nekrolog Zbigniew Wodecki – Zmarł 22 maja 2017

22 maja 2017 zmarł Zbigniew Wodecki, artysta znany doskonale w naszym kraju. Wodecki był nie tylko utalentowanym piosenkarzem, ale także kompozytorem, aranżerem oraz prezenterem telewizyjnym. Artysta grał na skrzypcach, fortepianie oraz trąbce. Zainteresowanie muzyką przejawiał już od wczesnego dzieciństwa. Od 5 roku życia zajmował się grą na różnych instrumentach.

Wodecki przyszedł na świat 6 maja 1950 roku. Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie skrzypiec, rozpoczął swoją działalność artystyczną. Początkowo, już od końca lat sześćdziesiątych, współpracował z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa. Oprócz tego związany był w tym okresie również z Krakowską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia.

Jako piosenkarz Zbigniew Wodecki zadebiutował w roku 1972 podczas festiwalu w Opolu. Z sukcesami występował podczas różnych festiwali, nie tylko krajowych. Śpiewał m.in. w Słonecznym Brzegu, Pradze oraz Rostocku. Największe przeboje artysty to utwory: „Chałupy Welcome to”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” itd. Dużą popularność przyniosło mu wykonanie piosenki „Pszczółka Maja” nagranej do znanej animacji dla dzieci.

8 maja 2017 artysta doznał udaru mózgu. Od tego momentu przebywał w śpiączce. Zmarł 22 maja w Warszawie. Jego pogrzeb odbył się 30 maja, artysta został pochowany na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Artysta współpracował z wieloma cenionymi muzykami m.in. z Ewą Demarczyk, Ireną Santor, Krystyną Prońko oraz Zdzisławą Sośnicką. Wraz z Zenonem Laskowikiem występował także w kabarecie. Wodecki był także popularną osobowością telewizyjną. Powadził jako prezenter programy „Droga do Gwiazd” oraz „Twoja Droga do Gwiazd” produkowane przez stację TVN. Oprócz tego był jednym z jurorów w polskim „Tańcu z gwiazdami” (do edycji XII). Artysta była honorowym obywatelem gminy Godów. Wodecki pozostawił po sobie m.in. 7 albumów. Pierwszym z ich byłą EP „Tak to ty” z roku 1973, ostatnim „1976 A Space Odyssey” z 2015 roku.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook