Nekrolog Roger Moore – Zmarł 23 maja 2017

23 maja 2017 roku zmarł Roger Moore, brytyjski aktor filmowy, jedne z najbardziej znanych odtwórców roli Jamesa Bonda. Aktor w postać słynnego agenta 007 wcielił sie aż 7 razy, czyli najwięcej spośród wszystkich odtwórców tej roli. Roger Moore był ambasadorem dobrej woli UNICEF, w roku 1999 otrzymał odznaczenie Commander of the British Empire (CBE).

Słynny brytyjski aktor urodził się 14 października 1927 w Stockwell, był synem policjanta i gospodyni domowej. Przyszły aktor studiował Royal Academy of Dramatic Art. W wieku 18 lat został powołany do służby wojskowej.

W czasie swojej wieloletniej kariery Roger Moore zagrał w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Na początku swojej kariery grał jako statysta role epizodyczne. Na początku lat pięćdziesiątych przeniósł się do Hollywood, jednak pierwsze role filmowe nie były wielkim sukcesem. Po powrocie do ojczyzny zaproponowano mu rolę Simona Templara w serialu „Święty”. Okazało się to być wielkim przełomem w karierze Rogera Moore’a. Rola w ogromnie popularnym serialu przyniosła mu status międzynarodowej gwiazdy, dzięki czemu został wzięty pod uwagę jako odtwórca roli słynnego agenta 007.

Jako James Bond Roger Moore wystąpił w siedmiu filmach, m.in.: Człowiek ze złotym pistoletem (1974), Szpieg, który mnie kochał (1977), Ośmiorniczka (1983) i Zabójczy widok (1985). Jak ciekawostkę można dodać, że Moore był najstarszym aktorem, który grał Bonda. Kiedy zaczynał, miał już 45 lat, ostatni raz wcielił się w role brytyjskiego szpiega w wieku 57 lat. W 2009 roku udzielił wywiadu „Sunday Telegraph”, w którym oświadczył, że zakończył swoją karierę aktorską.

Roger Moore był zaangażowany także w szeroko pojętą działalność humanitarną. W 1991 roku został ambasadorem dobrej woli UNICEF-u. Współpracował z PETA, walczył o humanitarny chów zwierząt. Roger Moore otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia – zarówno za swoje role aktorskie, jak i intensywna działalność charytatywną (m.in. Order Imperium Brytyjskiego klasy CBE).

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook