Nekrolog Grzegorz Miecugow – Zmarł 26 sierpnia 2017

26 sierpnia 2017 zmarł Grzegorz Miecugow, znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny. Grzegorz Miecugow znany był zarówno z radia, jak i z telewizji. Był prezenterem popularnych programów informacyjnych, „Wiadomości” w TVP1, a także „Faktów” w TVN. Oprócz tego prowadził w TVN24 program satyryczno-publicystyczny „Szkło kontaktowe”.

Miecugow studiował ma na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Teatrze na Rozdrożu. Pracę dziennikarza zaczął w roku 1980, kiedy to została zatrudniony w lokalnym warszawskim radio. W radiu pracował zresztą aż do stanu wojennego. W roku 1981 miał miejsce jego debiut na żywo w Polskim Radiu. W późniejszym okresie był redaktorem radiowych programów dla dzieci. W roku 1987 Miecugow rozpoczął współpracę z zespołem popularnej audycji radiowej „Zapraszamy do Trójki”, z czasem zresztą został szefem zespołu.

Po zakończeniu kariery radiowej Grzegorz Miecugow zaczął pracę w Telewizji Polskiej. Aż do roku 1997 był prowadzącym oraz wydawcą popularnego programu informacyjnego „Wiadomości”. W 1997 Miecugow rozpoczął pracę w stacji TVN, był współtwórcą chętnie oglądanych „Faktów”. Dziennikarz był także jednym z współtwórców stacji TVN24, która była jako stacja stricte informacyjna pionierskim projektem tego typu w Polsce. W TVN24 Grzegorz Miecugow prowadził „Inny Punkt Widzenia” i „Szkło kontaktowe”. Przez lata uczył dziennikarstwa w Collegium Civitas. Za swoją działalność dziennikarską otrzymał wiele nagród.

W swojej karierze dziennikarskiej Grzegorz Miecugow pisał także felietony – na uwagę zasługuje seria „Swoje wiem”, która publikowana była w „Dzienniku Polskim”. Oprócz tego dziennikarz współpracował także z „Przekrojem”. Miecugow miał za sobą także występu w filmach, tzn.: w „Pułapce” jako dziennikarz telewizyjnych „Wiadomości”, w „Rysiu” jako policjant. Ponadto dziennikarz pojawił się również w teledysku do utworu „Świr” Grupy Operacyjnej.

Grzegorz Miecugow od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w sobotę 26 sierpnia 2017 w szpitalu.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook