Nekrolog Chester Bennington – Zmarł 20 lipca 2017

20 lipca 2017 roku odszedł słynny muzyk Chester Bennington. Artysta był wokalistą Linkin Park, a także zespołów: Dead by Sunrise i Stone Temple Pilots. Chester Bennington został sklasyfikowany roku 2006 przez czasopismo „Hit Parader” na 46. miejscu na liście najlepszych wokalistów wszechczasów. Muzyk popełnił samobójstwo dokładnie w dwa miesiące od samobójczej śmierci swojego przyjaciela Chrisa Cornella.

Chester Charles Bennington urodził się w roku 1976 w Phoenix. Od wczesnej młodości był bardzo zainteresowany twórczością muzyczną. Szczególnie podobała mu się muzyka zespołów Stone Temple Pilots i Depeche Mode. Młody Bennington marzył nawet o tym, by kiedyś został członkiem Depeche Mode. Juz w wieku nastoletnim zaczęły się problemy Benningtona z kokainą i metaamfetaminą. W wieku 18 lat został nawet aresztowany za posiadanie substancji psychotropowych.

Dość wcześnie rozpoczął swoja działalność muzyczną. Mając 16 lat związał się z zespołem Sean Dowdell And His Friends?, grającym typową muzykę garażową. Wkrótce jednak zespół się rozpadł. Bennington przełączył się wtedy do Grey Daze. Z tą grupą udało mu się nagrać dwie płyty, a w roku 1998 zdecydował się opuścić grupę. Rok później został członkiem Linkin Park, z którym zdobył międzynarodową sławę. Równolegle Bennington udzielał się z zespole Dead by Sunrise (2009 wydał nawet płytę z tą grupą). W roku 2015 stał się członkiem grupy Stone Temple Pilots, jednak już kilka miesięcy później ją opuścił.

Na uwagę zasługuje także pozamuzyczna działalność Benningtona, który zagrał m.in. epizodyczną rolę w filmie „Adrenalina” w roku 2006. Trzy lata później pojawił się także w sequelu filmu. W 2010 roku mogliśmy zobaczyć Chestera Benningtona w roli Evana w flmie „Piła 3D”. Wraz z Mikiem Shinodą oraz Robem Bourdonem artysta zagrał w „Dark as Day”.
20 lipca wokalista popełnił samobójstwo w Palos Verdes Estates. Chester Bennington osierocił kilkoro dzieci z pierwszego i drugiego małżeństwa, pozostawił żonę Talindę Bentley. Zespół Linkin Park odwołał trasę koncertową, która miała zacząć się 27 lipca w USA.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook