George Michael

25 grudnia 2016 roku odszedł George Michael, znany brytyjski piosenkarz, kompozytor oraz producent muzyczny. Artysta był aktywny na rynku muzycznym od samego początku lat osiemdziesiątych, miał na swoim koncie liczne sukcesy. Umarł w wieku 53 lat w Goring-on-Thames w hrabstwie Oxfordshire.
George Michael, właściwie Georgios Kyriacos Panayiotou, urodził sie w roku 1963 w Londynie. Miał korzenie grecko-cypryjskie i angielskie. Jego ojcem był pochodzący z Cypru grecki emigrant. Dzieciństwo George Michael spędził w Kingsbury, tzn. w północno-zachodniej części Londynu. Dopiero, kiedy był już nastolatkiem, jego rodzina przeprowadziła się do Radlett w Hertfordshire. W Watford, gdzie chodził do szkoły, poznał Andrew Ridgeleya, z którym później założył zespół Wham.
Słynny zespół została założony w roku 1981. George Michale był wokalistą, a także kompozytorem. 1982 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią płytową, wkrótce po tym na rynek weszła pierwsza płyta Wham, która od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo ważny dla dalszej kariery George’a Michaela był rok 1984, to wtedy właśnie wydane zostały takie single jak: „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Freedom” i „Careless Whisper”, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Oprócz tego właśnie w tym roku wydana została piosenka „Last Christmas” – jeden z największych przebojów brytyjskiego piosenkarza. W roku 1986 duet Wham zakończył współpracę, a George Michael mógł zająć się swoją solową karierą muzyczną.
Już wkrótce, bo w roku 1987 George Michael wydał swoją pierwszą płytę solową, czyli „Faith”, album okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Ostatnim albumem studyjnym artysty był „Patience: z roku 2004. Płyta ta została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez fanów artysty na całym świecie. W późniejszych latach artysta pozostał nadal bardzo aktywny na rynku muzycznym, wydał m.in. kilka albumów koncertowych oraz kompilacyjnych. Artysta zmarł w swojej posiadłości w Goring-on-Thames w hrabstwie Oxfordshire, przyczyną śmierci była niewydolność serca.

Zadzwoń do nas
Aby ustalić szczegóły

Facebook