Jak zacząć, jak się za to zabrać

Gdy umiera bliska osoba, przychodzi czas, w którym trzeba zmierzyć się z zimnymi formalnościami. Prawda jest taka, że im szybciej się przez to się przebrnie, tym prędzej przyjdzie czas na niezakłóconą falę ciszy i wspomnień.

Samo nadejście śmierci jest pewne, jednak to w jakim momencie i miejscu nastąpi, jest dla większości wielką niewiadomą. Nie oznacza to jednak, że należy dokonać pochówku tam, gdzie ktoś zmarł.  Z każdego krańca Polski można bez większych problemów przetransportować ciało do docelowego miejsca pochówku.

Odwiedzanie grobu jest dla wielu osób istotnym rytuałem i sposobem na powolne pożegnanie i oddanie szacunku zmarłemu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób korzysta z możliwości krajowego przewozu zmarłych. Odwiedzanie grobu jest znacznie prostsze, gdy jest on w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli pożegnaliśmy wielu bliskich, częste odwiedzanie ich grobów, które byłyby rozsiane po całej Polsce byłoby znacznie utrudnione.

Niewypowiedziana ostatnia wola. Bywa tak, że bliscy po prostu wiedzą, że zmarły życzyłby sobie leżeć w konkretnym miejscu. Za życia raczej rzadko rozmawia się na tego typu tematy, jednak warto zaufać swojej intuicji i zorganizować pochówek tam, gdzie czujemy, że zmarły tego by sobie życzył.

Historia pokazuje, że wielu światłych ludzi chciało mieć wpływ na to, gdzie spoczną ich ciała. Musimy więc wczuć się w myśli zmarłego i zaopiekować się nim, tak jakby on sobie tego życzył. Jeśli zdecydujemy się na przetransportowanie ciała, możemy być pewni, że dobry zakład pogrzebowy zrobi wszystko, by możliwie jak najbardziej odciążyć nas od przykrych formalności.

Przewóz odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych pojazdach, które mają zapewnioną odpowiednią temperaturę i warunki do tego typu przewozu. Ważne jest też to, by przewoźnik miał specjalne pozwolenia na tego typu transport. Sposób transportu, pozwolenia i inne formalności nie powinny jednak szczególnie zajmować naszych myśli. Oddając te sprawę sprawdzonej firmie możemy być spokojni i mieć pewność, że nie będziemy musieli się o nic martwić i skupimy się na wspominaniu osoby, którą będziemy żegnać. Przecież najważniejsza jest pamięć, reszta to tylko jednorazowe obowiązki.

Zadzwoń do nas

Aby ustalić szczegóły

601-700-280

Facebook