Czy wypada zlecić firmie sprzątanie grobu?

Często zdarza się taka sytuacja, że grób zmarłego znajduje się kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania. W takim przypadku odwiedzamy cmentarz przeważnie raz do roku. Ma to miejsce w dniu Wszystkich Świętych. Wtedy to urządzamy generalne porządki. Jednak, aby pomnik był zachowany jak najdłużej w dobrym stanie, należałoby robić takie porządki częściej.

Mając do czynienia z taką sytuacją, warto więc pomyśleć o wynajęciu specjalnej firmy lub zakładu pogrzebowego, aby przez resztę roku sprawował nadzór nad pomnikiem lub do jednorazowego skorzystania z usługi.

Do czynności, które wchodzą w skład takich usług głównie zalicza się mycie nagrobku, sprzątanie, odśnieżanie czy usuwanie zbędnej roślinności. Zakład pogrzebowy często także oferuje renowację pomnika i usługi kamieniarskie.

Zlecenie takich usług nie jest wielkim kosztem, a często może uchronić pomnik przed zapadnięciem lub znacznym zaniedbaniem. Dzięki temu, nie tylko nie będzie powodu do zamartwiania się o stan grobu, lecz również, będzie pewność, że pomnik jest w dobrym rękach, gdy sami nie jesteśmy w stanie o niego zadbać.

Zadzwoń do nas

Aby ustalić szczegóły

601-700-280

Facebook